şeker
Beyazlaştıcı maske - 1

1/2 domates
Un

Domatesi yıkayın ve kabuğunu soyun. Blendırda suyunu çıkarın sonra süzgeçten geçirin ve yeteri kadar unla macun haline getirin. Masaaai göz çevresinden ve dudaklardan uzak tutarak yüzünüze uygulayın. 5 dk sonra ılık su ile yüzünüzü durulayarak çıkarın. Bu işlemi haftada üç kez uygulayın. Bu maske cildinizi nemlendirir rengini açar gözenekleri temizler çil ve yara izlerini hafifletir.
Beyazlaştıcı maske - 2
50 g soya peyniri (Tofu)
15 g maya

Soya peynirini küçük bir kaseye koyarak ezin. Üzerine mayayı ekleyerek macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve mayalanmaya bırakın (minimum 30 dk). Ardından masaaai yüzünüze dairesel hareketlerle yedirin. 15 dk bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayarak çıkarın. Bu maske özellikle yağlı ciltler için iyidir. Gözeneklerdeki tıkanıklıkları açar ve cildi sıkılaştırır. Ayrıca cildin rengini açar.

Beyazlaştıcı maske - 3
2 yemek kaşığı taze fasulye unu
1 yumurta akı
2 damla lavanta yağı

Malzemeleri karıştırarak macun kıvamına getirin. Göz çevresi ve dudaklara değdirmeden sürün. 15-20 dk bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayarak çıkarın. Nemlendiricinizi sürün. Bu maske cildi ölü hücrelerden arındırır siyah noktaları akneleri ve yağ bezelerini iyileştirir gözenekleri açar ve cildi sıkılaştırır. Ayrıca cildin rengini açar.
Papatyalı cilt beyazlatma maskesi
3 tatlı kaşığı papatya (çiçek kısmı)
1 fincan su
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı gül suyu (isteğe bağlı)

1 fincan suyu kaynatın ve içine papatyaları atın. 7-8 dk beraber kaynattıktan sonra süzgeçten geçirerek soğumaya bırakın. Ardından bal ve gül suyunu ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra yüzünüze ve boynunuza sürerek 15 dk bekleyin. Cildinizin aydınlanması için düzenli olarak kullanın. Bu maske renk bozukluklarına karşı birebirdir. Buzdolabı ömrü 1 haftadır. Hava geçirmeyen bir kapta muhafaza etmeye özen gösterin.
Not: Hamilelere tavsiye edilmez.

Safranlı cilt beyazlaştıcı
3 yemek kaşığı süt
5-6 tel safran

Safranı sütün içine atın ve çözülmesini bekleyin. Yüzünüze ve boynunuza uygulayarak 20 dk bekleyin. Ardından durulayın. Bu işlemi düzenli olarak uygularsanız daha berrak ve açık bir cilde kavuşursunuz.
Cilt beyazlaştıcı
Yeteri kadar hindistan cevizi sütü
Yeteri kadar ananas suyu

Malzemeleri karıştırarak yüzünüze pamuk yardımıyla uygulayın. 20 dk bekledikten sonra yüzünüzü durulayın. Malzemeler tamamen doğal olmalıdır. Bu uygulama cildinizin rengini bir ton açar ve renk bozukluklarına iyi gelir.

Cilt beyazlaştırıcı leke yok edici maske
1 yemek kaşığı rendelenmiş kestane
Kaynar suya atılan 1 çay kaşığı süt tozu
1 yumurta sarısı
1 ezilmiş limon
1 çay kaşığı itburnu yağı

Malzemeleri karıştırarak hazırladığınız masaaai yüzünüze sürün. 20-30 dk bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın


leke yok edici cilt beyazlaştırıcı maske,leke yok edici cilt beyazlaştırıcı maske nasıl yapılır,leke yok edici cilt beyazlaştırıcı maske hazırlanışı ve uygulanışı,cilt beyazlaştırıcı maskeler,cilt beyazlaştırıcı maskeler nasıl yapılır,cilt beyazlaştırıcı, leke yok edici,maske nasıl hazırlanır
1 Response
  1. şeker Says:

    bu maskeler harika...mutlaka denemelisiniz:)


Yorum Gönder